Aktor będzie po raz kolejny oddać głos postaci Woody’ego Lightyeara. Drugi z głównych bohaterów, Buzz, jak wcześniej przemówi głosem Tima Allena. Hanks zapewnia, że jest otwarty na współpracę z twórcami filmu i gotów jest spełnić wszystkie ich zachcianki.

– Zrobię wszystko, czego ode mnie zechcą – oznajmił Hanks – Oni są jak szaleni naukowcy.

Reżyserem najnowszego filmu będzie Lee Unkrich. Światowapremiera planowana jest na rok 2009, chociaż niektóre media donoszą też o 2010. Dwie pierwsze części obrazu zarobiły w sumie $844M. Pierwsza, która zadebiutowała w Polsce 5 kwietnia 1996 roku zrealizowana za jedyne 30 milionów – $358M. Kolejna (28.01.2000) znacznie droższa, bo kosztowała 90 przyniosła $486M twórcom.

Warto dodać, że sukcesy komercyjne Toy Story uruchomiły niezwykłą modę na animacje, bo okazało się, że można na nich dobrze zarobić i niekoniecznie widownią będą tylko dzieci. Kultowy dzisiaj “Shrek” zaistniał w świadomości widzów dopiero w 2001 roku a “Epoka lodowcowa” rok później.

Fabuła ” Toy Story 3” na razie jest ukrywana a reżyser Lee Unkrich powiedział tylko, że: “Wpadliśmy na pomysł, który uważamy za naprawdę doskonały. Dzięki temu możemy się brać za pisanie historii. Pamiętam, że codziennie budziłem się z myślą, kiedy powiem “Eureka” i w końcu powiedziałem”. Scenariusz ma przygotować Michael Arndt, który debiutował “Małą miss” a ścieżkę dźwiękową Randy Newman.