JĘZYK ANGIELSKI DLA DZIECI

Nauka języka angielskiego odbywa się w małych, kameralnych grupach co umożliwa lepszy kontakt pomiędzy lektorem, a dzieckiem, a co się z tym wiąże bezpośrednio lepszą kontrolę postepów dziecka w nauce.

W nauczaniu języka obcego stosujemy m.in. takie metody jak:

Total Physical Response, czyli metoda reagowania całym ciałem pozwalająca na wydłużony okres osłuchiwania się oraz rozwijania zrozumienia zanim dojdzie do produkcji słownej. W metodzie tej uczniowie wykonują polecenia nauczyciela, które wymagają ruchu, aż do momentu gdy osiągną gotowość do mówienia w sposób naturalny.

Metoda audiowizualna – oddziaływanie na dzieci poprzez obraz, rytm i dźwięk oraz uczenie poprzez kojarzenie dźwięku z obrazem, co pozwala wypracować własny schemat pamięciowy.

Metoda naturalna- uczenie języka obcego poprzez stwarzanie sytuacji podobnych do tych, które dzieci znają z domu, z kontaktów z rówieśnikami, w sposób całościowy. Nie tłumaczy się na język polski, a rozumienie ułatwia gestykulacja, pomoce audiowizualne, mimika, intonacja głosu lektora. Dziecko kształtuje swój język ojczysty poprzez kontakty z najbliższymi osobami oraz obserwacje najbliższego środowiska, a sposób nauki języka obcego powinien do tego nawiązywać. Powraca się do wcześniej poznanych treści stosując wiele powtórek i wzbogacając materiał o nowe słówka.

ZABAWY MALUSZKÓW – dwugodzinne zajęcia adaptacyjne

Zapraszamy na sobotnie zajecia adaptacyjne – Zabawy Maluszków.

Celem zajęć jest przygotowanie najmłodszych do wejścia w życie przedszkolne.

Zapraszamy wszystkie dzieci, nie tylko te, które w przyszłości będą przedszkolakami, lecz również Maluszki, które lubią bawić się i spędzać wesoło czas z rówieśnikami. Podczas zajęć dzieci nawiązują nowe przyjaźnie, usamodzielniają się i uczą pracy w grupie pod kierunkiem wychowawcy.

PRZYJĘCIA URODZINOWE

Urodziny z Klubem Malucha ‘’Tęczowe Misie’’ to wspaniała zabawa. Dokładamy wszelkich starań, aby wyjątkowy dzień Państwa dziecka był tym najważniejszym w całym roku, a pamięć o nim i piękne zdjęcia były pamiatką w rodzinnym albumie.

Pakiet urodzinowy obejmuje:

2 godziny zabawy,
zabawę pod kierunkiem animatora,
rekwizyty do zabaw,
zabawy z integracyjną Chustą Klanza,
przygotowanie i dekoracja sali, sztućce, talerzyki, itp.